Ubezpieczenie zdrowotne w Holandii – czy to konieczne?

Ubezpieczenie zdrowotne w Holandii

Przed wyjazdem do pracy do Holandii tworzymy specjalne listy zadań do zrobienia przed podróżą. Często wiąże się to z różnymi (czasami skrajnymi) emocjami, a co za tym idzie – człowiek działa pod presją czasu. Ta presja bywa zgubna – zdarza się, że pomijamy lub zapominamy o rzeczach, które na liście powinny zostać napisane wielkimi literami. W tym przypadku chodzi o ubezpieczenie zdrowotne dla pracujących w Holandii. Jak ugryźć ten temat, aby nie narazić się na kłopoty?

Zdrowie na pierwszym miejscu

Ubezpieczenie zdrowotne w Holandii jest obowiązkowe i płatne. Warto mieć to na uwadze, aby nie narazić się na problemy. Każda osoba pracująca w Holandii powinna ubezpieczyć się w ciągu 4 miesięcy od momentu zarejestrowania w urzędzie gminy. Warty podkreślenia jest również fakt, że nawet osoba ubezpieczona w Polsce jest zobowiązana do wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii. W przypadku nie wykupienia ubezpieczenia może zostać nałożona grzywna. W sytuacji, gdy mimo nałożenia kary, ubezpieczenie nie zostanie wykupione, sprawę przejmują specjalne organy, których zadaniem jest rejestrowanie takich osób u wybranego ubezpieczyciela. Opłaty za składki są potrącane z ich pensji lub zasiłku.

Praca przez agencję a ubezpieczenie zdrowotne w Holandii

Zbiorowe ubezpieczenia zdrowotne to opcja coraz częściej oferowane przez agencje pracy. Fakt, że klientem dla firmy ubezpieczeniowej jest większa grupa pozytywnie wpływa na cenę pakietu. Ubezpieczyciel jest skłonny zaproponować niższą składkę, co sprawia, że ubezpieczenie grupowe wyróżnia się na rynku – jest to stosunkowo tanie rozwiązanie. Po skorzystaniu ze zbiorowego ubezpieczenia zdrowotnego wydawana jest karta ubezpieczenia oraz kopia polisy.

Jeśli jesteś zainteresowany tym rodzajem ubezpieczenia – pamiętaj, że jedynym miejscem zakupu jest miejsce zatrudnienia. Jeżeli pracodawca w firmie nigdy wcześniej nie korzystał z ubezpieczenia zbiorowego, warto przybliżyć mu ten temat i zachęcić do jego zgłębienia. Jeśli pracodawca nie zapewnia takiej formy ochrony, można zasugerować mu taką możliwość.