Sygnały ostrzegające, że twoja praca Cię nie zadowala

Nie wszyscy mogą wykonywać swój wyuczony zawód, ale nie oznacza to, że większość z nas jest skazana na wykonywanie pracy, której nie lubi. Jeśli od kilkunastu lat zajmujesz to samo stanowisko, bez szans na podwyżkę czy awansowanie, a twoje życie wydaje się być przesiąknięte rutyną, to możesz mieć problem ze zmianą. A im później się na nią zdecydujesz, tym niechętnej ostatecznie po nią sięgniesz i uczynisz swoje życie ciekawszym.

Cały czas myślisz o czasie wolnym

Będąc w pracy, odliczasz godziny do wyjścia? A może cały czas masz w głowie wizję weekendu czy nawet wymarzonego urlopu? To znak, że twoja praca Cię nie satysfakcjonuje, o czym już zapewne doskonale wiesz. Ale kiedy twój mózg rozpaczliwie błaga Cię o przerwę i robi wszystko, żeby przekonać Cię, że twoja praca Cię męczy, to może dla swojego dobra wypadałoby się zastanowić, co w związku z tym możemy zmienić. Być może już dawno myślałeś o zmianie firmy, ale powstrzymuje Cię strach przed nieznanym, Jeśli chcesz pracować w lepszym miejscu, nie możesz czekać, aż ktoś wyjdzie do Ciebie z taką propozycją.

Starasz się pracować jak najmniej

Kiedy nasza praca z jakiegoś powodu się nam nie podoba, na przykład nie przynosi nam satysfakcji, często w jej czasie staramy się pracować jak najmniej. Może to wynikać z naszej niechęci do niej, niezadowolenia z miejsca naszej pracy albo naszych współpracowników. Praca wymaga od nas marnowania energii, której nie chcemy zużywać na zajęcie, które nie sprawia nam radości. W ten sposób stajemy się szeregowym, niezadowolonym z życia pracownikiem, który jednocześnie nie jest w stanie dać niczego więcej od siebie, ba zdążył wyrobić sobie już nawyk omijania i wzbudzania w sobie niechęci do pracy.

Stresuje Cię każdy powrót do pracy

Kiedy po weekendzie wracasz do pracy, czujesz stres. Nie jest on szczególnie uzasadniony, bo od lat robisz dokładnie to samo, znasz się na tym i nie boisz się, że coś Ci się nie uda. Stres jednak skądś musi się brać, w końcu nie pojawiłby się, gdybyś nie czuł się w pracy źle. Być może twój pracodawca albo współpracownik przeszkadzają Ci w pracy, albo nawet się nad Tobą znęcają? Lub musisz radzić sobie z ciężkimi klientami, których w związku z polityką firmy nie możesz po prostu spławić? To sytuacje, które zmniejszają nasz komfort pracy i mocno odbijają się na zdrowiu, chociażby za sprawą samego stresu, który odbija się na wszystkich naszych organach.

Opieka osób starszych Niemcy: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

1 thought on “Sygnały ostrzegające, że twoja praca Cię nie zadowala

  1. Czyli tak naprawdę większość ludzi w nisko płatnych pracach, ale ktoś je musi wykonywać, dopóki nie stworzymy sprawniejszego systemu gospodarczego

Comments are closed.