Czym są zawody przyszłości? – przykłady i zarobki

Wybór odpowiedniego kierunku studiów w głównej mierze determinuje zawód, jaki w przyszłości będziemy wykonywać. Wielu studentów zastanawia się więc, jaki kierunek wybrać, by po zdobyciu tytułu magistra czy doktoranta znaleźć na rynku pracy stabilne i satysfakcjonujące zatrudnienie.

Zawody przyszłości w Polsce

W polskim systemie szkolnictwa studia wyższe drugiego stopnia trwają 5 lat, chyba że postanowimy pójść na doktorat. Jest to więc całkiem niedaleka przyszłość. Ale warto wiedzieć, jakie zawody mogą stać się bardziej popularne. Przedstawiamy zawody przyszłości.

Ile zarabiasz mając zawód przyszłości?

Nie będzie dla nikogo nowością, że najprężniej rozwija się ostatnio rynek informatyczny. Większość firm przenosi swoją działalność do internetu, mamy sporo bloggerów oraz właścicieli sklepów internetowych. Strony internetowe jednak same z siebie się nie biorą. Ktoś je musi projektować. I tutaj mamy do czynienia z programistami, od front endu i back endu, a także UX designerami.

To oni odpowiadają za wygląd oraz funkcjonalność witryny, systemu czy aplikacji mobilnej. Wymagają sporej dawki wiedzy, praktyki oraz znajomości trendu na rynku. Jednak to zawody dobrze płatne. Zarobki dochodzą nawet do 30 000 zł miesięcznie.

Publikacje o tym jak przystosować się do wykonywania zawodów przyszłości, znajdziesz w serwisie https://www.kulturalny.pl/.

Nietypowe zawody przyszłości

Kolejną grupą są budowlańcy. Stawiamy bloki, biurowce czy domki jednorodzinne. Budujemy drogi oraz remontujemy wnętrza mieszkań. A o dobrego fachowca nadal bardzo ciężko. Większość wyjechała za granicę, by tam pracować za wyższe stawki. A rynek w Polsce nie próżnuje.

Zawody związane z budownictwem oferują satysfakcjonującą pensję. Wystarczy tylko wybrać czy chce się stawiać cegły czy naprawiać instalację wodno-kanalizacyjną.

W dobie wszechobecnego stresu wzrosła również popularność psychologów. Często nie radzimy sobie z natłokiem zadań, śpieszymy się dosłownie wszędzie. Nie potrafimy się odnaleźć, zorganizować, a co dopiero znaleźć w życiu równowagę. Dlatego psycholog jest jak najbardziej na czasie. Co ciekawe zawód ten może być wykonywany online, z rozmów przez skype z lekarzem korzysta ostatnio wielu użytkowników.