Mity o pracy, w które nadal wierzysz

Praca to ogromna część naszego życia. Chodzimy do szkoły i na studia z nadzieją, że oceny i lepsze wykształcenie przyczynią się do naszych większych szansa na rynku i lepszych zarobków, a kiedy znajdziemy już dla siebie miejsce, spędzamy w nim przeważnie osiem godzin dziennie. Wielu z nas jednak mimo tak dużego czasu poświęconego pracy, wciąż wierzy w wiele mitów na jej temat, które zniekształcają jej obraz.

Dłuższe godziny pracy przyniosą większe efekty

Często możemy spotkać się z powtarzanym mitem, że pracowanie dłużej, niż inni ludzie, przełoży się na większy sukces. Niekoniecznie jest to jednak prawda. Nie bez powodu ustawowy dzień pracy to osiem godzin. Każdy z nas powinien mieć czas na odpoczynek i zajęcie się swoim życiem prywatnym. Jeśli będziesz poświęcać go w większości na dodatkową pracę, szybciej się wypalisz i zestarzejesz. Niekonieczne jednak odniesiesz większy sukces. Praca sama w sobie nie przyczynia się specjalnie do naszego rozwoju. Liczy się dobry plan i konsekwentne jego realizowanie, a nie harowanie dla zasady.

Pracując na etacie nie rozwijasz się

Przekonanie, że praca na etacie jest generalnie gorsza, niż praca na swoim, jest niesamowicie powszechne. W rzeczywistości znaczna większość z nas ma większe możliwości rozwoju, pracując u kogoś. To dlatego, że nie musimy inwestować w swój sprzęt, szkolenia czy dodatkowe oprogramowanie, a do tego mamy gwarantowane wynagrodzenie i stały czas pracy. To wszystko sprzyja poczuciu bezpieczeństwa i stabilności, a to doskonałe warunki do rozwijania się, uczenia się nowych rzeczy i dążenia do zarabiania więcej. Na swoim towarzyszy nam ciągła niepewność i stres, które utrudniają nam pracę.

Tylko praca na swoim zrobi z Ciebie milionera

Szansa na to, że zostaniesz milionerem, jest minimalna i nie ma żadnych dowodów na to, że praca na swoim ją zwiększa. W zasadzie może być zupełnie inaczej Kiedy zaczynasz inwestować w swój biznes, zaczynasz od zera, wszystko samodzielnie kupujesz, urządzasz i szukasz pierwszych klientów. To znacznie spowalnia twoje działania i rozwój, podczas kiedy praca na etacie daje Ci większą swobodę w zarządzaniu swoim czasem wolnym, a przynajmniej w ogóle go masz. Pracując na etacie, też możesz regularnie zwiększać swoje wynagrodzenie albo inwestować, powiększając zarobki swojego gospodarstwa domowego.