Odszkodowania w Kielcach – kiedy warto się ubiegać?

Jakie czynności podjąć, aby otrzymać odszkodowanie?

Uczestniczyłeś w wypadku drogowym? Szpital nie udzielił Ci właściwej pomocy medycznej? Masz zalane mieszkanie? Wakacje okazały się koszmarem?

Wszystko to może stanowić podstawę do występowania z roszczeniami odszkodowawczymi. Ale od czego zacząć?

Przede wszystkim od ustalenia kto odpowiada za Twoje kłopoty. Gdy znane są dane sprawcy szkody, to można podejmować kroki prawne, aby dochodzić jej naprawienia.

Jak wygląda postępowanie likwidacyjne?

Jeśli znane są dane osoby, które odpowiada za szkodę, w pierwszej kolejności trzeba ją wezwać do zapłaty odszkodowania.

Gdy sprawca posiada ubezpieczenie, to szkodę można zgłosić do ubezpieczyciela.

Po otrzymaniu informacji o szkodzie, ubezpieczyciel powinien przeprowadzić postępowanie likwidacyjne, w którym ustali czy ponosi odpowiedzialność za zdarzenie, a także wyceni wartość szkody.

Wysokość odszkodowania Kielce ubezpieczyciel ustala w oparciu o opinię rzeczoznawcy.

Co zrobić z niekorzystną decyzją ubezpieczyciela?

Kończąc postępowanie likwidacyjne ubezpieczyciel wydaje decyzję o wypłacie odszkodowania albo o odmowie dokonania takiej czynności.

Po otrzymaniu niekorzystnej decyzji można złożyć od niej odwołanie. Ubezpieczyciel powinien ponownie przeanalizować sprawę i ustosunkować się do zarzutów poszkodowanego.

Jeżeli ubezpieczyciel podtrzyma swoje stanowiska lub zmieni je w sposób nadal niesatysfakcjonujący, pozostaje skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego.

Kancelaria odszkodowawcza w Kielcach wykonuje kompleksową obsługę prawną w zakresie dochodzenia odszkodowania

Kancelaria Adwokacka Adwokata Artura Dąbrowskiego w Kielcach służy fachową pomocą prawną w dochodzeniu odszkodowań.

Jeśli doznali Państwo szkody bądź krzywdy na skutek nieszczęśliwego wypadku, błędu ludzkiego lub niewłaściwego zachowania innej osoby, zapraszamy do nawiązania kontaktu z kancelarią odszkodowawczą w Kielcach.

Powiązane Teksty